گزارشات درآمد، پیش بینی میزان نقدینگی، مدیریت مالیات فروش، روش های بهینه سازی فرآیندهای حسابداری
گزارشات درآمد، پیش بینی میزان نقدینگی، مدیریت مالیات فروش، روش های بهینه سازی فرآیندهای حسابداری

گزارشات درآمد، پیش بینی میزان نقدینگی، مدیریت مالیات فروش، روش های بهینه سازی فرآیندهای حسابداری، ما در این مطلب قصد داریم به بررسی روش هایی بپردازیم که با انجام و رعایت آنها، می توان فرآیندهای حسابداری را بهینه کرد. روش هایی که در این مطلب به آنها اشاره شده عبارتند از: گزارشات درآمد، پیش بینی میزان نقدینگی، برنامه ریزی مالیاتی، مدیریت مالیات فروش، کاهش احتمال زیان داخلی و اصلاحات حساب بانکی است. با ما همراه باشید.

گزارشات درآمد (زیان یا سوددهی)، برگه‌های متعادل‌سازی و گزارشات مالی سالانه

هنگامی که واحد حسابداری هزینه‌ها و سهم‌ها را ثبت می‌کنند، این گزارشات مالی ضروری باید تهیه شوند. شما باید گزارشات درآمدتان را مرور کنید و برگه‌های متعادل‌سازی را به صورت ماهانه یا هر سه‌ماه یکبار بررسی کنید و همیشه گزارشات سالانه را در سال جاری در نظر داشته باشید.

سیستم‌هایی را بکار بگیرید که بتوانید گزارشات مالی را مرتباً جمع آوری کنید تا به شما امکان محاسبه و بررسی استانداردهای مالی را بدهد.

پیش‌بینی میزان نقدینگی

شما باید هر چند وقت یکبار گزارشات گردش حساب را بدست آورید تا جریان نقدینگی را پیش بینی کنید. کسری‌های نقدینگی غیر منتظره می‌تواند تجارتتان را دچار دردسر کند و مالکین را مجبور کند که تصمیمات برنامه‌ریزی نشده، یا وام‌هایی با سود بالا بگیرند و یا فروش سربه‌سر داشته باشند تا بتوانند کسب‌و‌کار را سرپا نگه دارند.

پیش‌بینی میزان نقدینگی به شما کمک می‌کند که بتوانید کسری‌هایی که ممکن است پیش آید را پیش بینی کرده و خودتان را آماده کنید تا جلوی ایجاد مشکل را بگیرید.

برنامه‌ریزی مالیاتی و تامین مالیات

چنانچه برای مالیات‌دهی آماده هستید؛ فصل مالیات‌دهی نباید برای شما استرس‌زا باشد. اگر همه چیز را ثبت شده، نگه داشته‌اید؛ جای نگرانی نیست.

مدیریت مالیات فروش

صحبت از مالیات تنها به واحد حسابداری بخاطر مالیات پایان سال یا سه ماهه ختم نمی شود؛ بلکه مالیات فروش نیز باید حساب شود. تجارت‌هایی که با مالیات فروش سروکار دارند باید حواسشان به تغییر نرخ مالیات، تعطیلات، معافیت‌ها و قوانین حقوقی مالیاتی باشد.

یک برنامه‌ی پویا و سیستم حسابداری مناسب برای محاسبه و اعمال مالیات فروش آماده کنید.

کاهش احتمال زیان داخلی

فرآیندهای حسابداری شما حتماً باید سیستمی برای کاهش زیان‌های داخلی داشته باشد. وظایف را تقسیم کنید و برای هر کاری یک سرپرست برگزینید؛ از هر سرپرست درخواست بررسی و کنترل کنید. بدین ترتیب می‌توانید دسترسی اشخاص را به حساب‌ها و اطلاعات همواره چک نمایید.

اصلاحات حساب بانکی

حسابرسی حساب‌های بانکی امری مهم در طول زمان است و به شما قابلیت تشخیص سریع خطاها و امکان اصلاح آن‌ها را در نرم افزار حسابداری می‌دهد و بدین ترتیب می‌توانید خطاهای موجود را به بهترین شکل ممکن تصحیح کنید.