نرم افزار حسابداری اندروید ، به کارگیری از موبایل و اپلیکیشن های موبایل قسمت جدایی ناپذیر از زندگی کلیه ی ما شده است . ما در یک جهان متصل و پیوسته در حال زندگی است . و انتظار می رود همه جا به اطلاعات خود دسترسی داشته باشیم آن هم به شکل بسیار ساده و بیشتر تمایل می رود بر روی گوشی های موبایل خود این قابلیت موجود باشد .

از این رو یکی از احتیاج های ذکر شده در خرید هر نرم افزار حسابداری که از طرف مشتری صورت می پذیرد این می باشد که آیا این نرم افزار اپلیکیشن موبایل هم دارد و یا خیر . و خوب به علل تحریم های اپل و همه گیرتر بودن گوشی های اندرویدی بیشتر کاربران متقاضی اپلیکیشن موبایل اندروید هستند . زیرا ما نیز تمرکز خود را روی اپلیکیشن موبایل اندروید خود قرار می دهیم و از این به بعد و در این متن به آن نرم افزار حسابداری اندروید می گوییم
نرم افزار حسابداری اندروید شخصی به یک سری از اپلیکیشن های موبایلی می گویند که برای به کارگیری به وسیله ی یک فرد و برای ثبت هزینه ها و درآمدهای شخصی و خانوادگی به کار برده می شود . این گونه از نرم افزارها بیشتر رایگان می باشند و شما می توانید به وسیله اپ مارکت ها آن ها را دانلود کنید . در نرم افزار حسابداری اندروید شخصی کلیه ی اطلاعات در گوشی موبایل ذخیره شده و دارای سرور نمی باشد و اغلب تک کاربره می باشند .
نرم افزار حسابداری اندروید کسب و کار به آن گونه از برنامه های موبایلی گفته می شود که به یک نرم افزار حسابداری وصل می شوند و برای ثبت درآمدها و هزینه ها به وسیله کاربران آن نرم افزار حسابداری برای استفاده قرار می گیرد . این برنامه ها دارای سرور می باشند و اطلاعات بر روی گوشی کاربر ذخیره نمی شود و به شکل چند کاربره مورد استفاده قرار می گیرند .
همان گونه که از نام این نقسیم بندی مشخص است. در مواقعی که شما مدیر یا حسابداری یک واحد تجاری می باشید و به دنبال نرم افزار حسابداری اندروید می گردید. در حقیقت به دنبال نرم افزار حسابداری هستید که اپلیکیشن موبایل اندروید را هم دارا است .

بستگی به این دارد که دارای چه کسب و کاری باشید و چه چیزهایی مد نظر شماست که در این صورت نرم افزار حسابداری اندروید می تواند فرق داشته باشد .